تبدیل موبایل به تلویزیون بدون اینترنتبا استفاده از دستگاه گیرنده دیجیتال برای موبایل، می توانید گوشی موبایل یا تبلت خود را به یک تلویزیون دیجیتال حرفه ای تبدیل کنید که می توانید در هر کجا بدون نیاز به برق یا انتن هوایی آن را به دنبال خود داشته باشید. گیرنده دیجیتال موبایل بدون نیاز به اتصال اینترنتی کار می کند و هیچ نیازی به اینرنت نداشته و از طریق فرکانس شبکه های دیجیتال که در منطقه ی شما قابل دریافت می باشد شبکه ها را به صورت زنده دریافت کرده و بر روی گوشی موبایل هوشمند شما نمایش می دهد. برای هر نوع گیرنده ای با توجه به مشخصات سخت افزاری و عملیات قابل پشتیبانی اش ، گوشی های موبایل مختلفی با نسخه سیستم عامل و پردازنده های متفاوتی را می توانید استفاده کنید پس فراموش نکنید در زمان خرید این موارد را بررسی کرده و از سازگاری دستگاه گیرنده دیجیتال با گوشی یا تبلت خود اطمینان حاصل نمایید تا در تبدیل موبایل به تلویزیون بدون اینترنت مشکلی پیش نیاید.

پرفروش ترین و برترین گیرنده دیجیتال موبایل موجود در بازار ایران و جهانی، گیرنده دیجیتال موبایل اندروید پد تی وی PadTV PT115 Mygica Android یک گیرنده دیجیتال بسیار با کیفیت دارای تیونر Tuner داخلی با قدرت گیرندگی بسیار بالا می باشد که فقط بر روی گوشی های موبایل اندرویدی دارای نسخه 4.2 به بالا و قابلیت OTG یا میکرو یو اس بی کار می کند. این گیرنده دیجیتال در ابعاد بند انگشتی بوده و بسیار کوچک است که به راحتی می توانید آن را در هر کجا به همراه داشته باشید حتی در مسافرت ها ، گردش ها، پیک نیک های خارج از شهر و هرکجایی که فکرش را بکنید به همراه خود ببرید. این گیرنده هر کجایی که سیگنال شبکه های دیجیتال قابل دریافت باشند کار میکند و هیچ محدودیتی ندارد و فقط شبکه های قابل دریافت در همان منطقه را دریافت و پخش می کند. شبکه های دیجیتال از جمله شبکه نسیم، ورزش، تماشا و ifilm برخی از کانال هایی است که می توانید به راحتی با این گیرنده دیجیتال دریافت و مشاهده کنید.

گیرنده دیجیتال موبایل witv mygica یک گیرنده دیجیتال شبکه های تلویزیونی وایرلس یا بی سیم است که از طریق wifi به گوشی و تبلت های هوشمند (هر دو سیستم عامل android و ios) می باشد زیرا از طریق وای فای متصل می شود و هیچ نیازی به اتصال از طریق پورت یا کابل ندارد. این گیرنده دیجیتال از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به پشتیبانی از هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس قابل استفاده تمامی کاربران می باشد و محدودیتی در نوع سیستم عامل ندارید.

خرید گیرنده دیجیتال موبایل اندروید PadTV با 2 آنتن فقط 79.000 تومان (دارای یک آنتن تلسکوپی رایگان)

خرید گیرنده دیجیتال موبایل اندروید و ios وایرلس WiTV فقط 195.000 تومان (اتصال از طریق WiFi)

خرید گیرنده دیجیتال موبایل اندروید Tivizen Mini TV فقط 95.000 تومان (سازگار با اندروید 7)

گیرنده دیجیتال موبایل اندروید تی وی زن مینی تی وی Tivizen Mini TV یکی دیگر از گیرنده های دیجیتال است که از طریق آنتن تلسکوپی و اتصال به پورت otg گوشی موبایل متصل شده و شبکه های دیجیتال را به صورت زنده دریافت و پخش می کند. گیرنده دیجیتال اندروید Tivizen تنها گیرنده ای است که در حال حاضر بر روی سیستم عامل اندروید نسخه 7 کار می کند و مشکلی که گیرنده دیجیتال اندروید padtv داشته را رفع کرده است.

 

در تلویزیون دیجیتال ، تصاویر تلویزیونی به شکل بیت های داده ( صفر و یک مثل کامپیوتر) در آمده و از طریق تجهیزات (فرستنده) دیجیتال ارسال می گردد. برای اینکه این تصاویر به شکل قابل نمایش روی کامپیوتر و یا لپ تاپ شما درآید، لازم است یک دستگاه گیرنده در کنار آن اضافه شود تا سیگنال های دیجیتال را دریافت کرده و آن ها را به دستگاه منتقل نماید.
در سیستم دیجیتال علاوه بر اینکه کیفیت صدا و تصویر از سیستم آنالوگ بهتر می شود، صدا و سیما نیز قادر خواهد بود تعداد شبکه های بیشتری را در اختیار بینندگان قرار دهد.
امروزه تعداد تلویزیون هایی که در خود گیرنده دیجیتال دارند رو به افزاریش است؛ اما با توجه به اینکه هنوز بسیاری تلویزیون ها امکان دریافت سیگنال های دیجیتال را ندارند، لازم است که یک دستگاه مبدل دیجیتال به آنالوگ اضافه شود که سیگنال های دیجیتال را دریافت کرده و آن ها را به دستگاه تلویزیون منتقل نماید.
مزایای تلویزیون دیجیتال چیست؟
سیستم دیجیتال، تجربه ای جدید در عرصه تماشای تلویزیون بوجود می آورد؛ چرا که علاوه بر ایجاد امکان ارائه شبکه های تلویزیونی بیشتر، کیفیت صدا و تصویر را نیز بهبود می بخشد. در حال حاضر صدا و سیما در ارائه شبکه های تلویزیونی بیشتر به صورت آنالوگ محدودیتهایی دارد که با سیستم دیجیتال این محدودیت ها تاحدی مرتفع می شود.

برخی از مزایای تلویزیون دیجیتال عبارتند از:
امکان ارائه تعداد شبکه های بیشتر
کیفیت صداو تصویر بالاتر نسبت به آنالوگ
امکان ارائه اطلاعات اضافی کنار تصویر
راهنمای الکترونیکی برنامه ها ( EPG )
رادیو همراه با تلویزیون
ارائه خدمات ویژه نابینایان و ناشنوایان
یک دستگاه گیرنده دیجیتال چگونه کار می کند؟
گیرنده دیجیتال سیگنال RF کانال تلویزیونی منتشره در فضا را دریافت کرده و طی یک فرایند پردازش، آن را تبدیل به صدا و تصویر نموده و آماده استفاده برای دستگاه مقصد (کامپیوتر، لپ تاپ، موبایل یا تبلت) می نماید. این تبدیل می تواند به صورت تکراری باشد.

هنگامی که با استفاده از یک دستگاه گیرنده دیجیتال برای مثال دستگاه گیرنده دیجیتال مخصوص موبایل و تبلت یا دستگاه گیرنده دیجیتال مخصوص کامپیوتر یا لپ تاپ اقدام به دریافت سیگنال شبکه های تلویزیونی دیجیتال می کنید، ممکن است تعداد بالایی از شبکه های دیجیتال را به کیفیت بسیار مطلوب دریافت کنید و یا بالعکس تعداد شبکه های دریافتی شما بسیار کم بوده و حتی کیفیت کانال ها خیلی بد باشند. در حالت دوم قطعا مشکلی وجود دارد و دستگاه گیرنده دیجیتال شما قادر به دریافت شبکه ها به درستی نمی باشد.

برای دریافت شبکه های دیجیتالی باید نکات زیر را به دقت رعایت نمود :

حتماً آنتن دستگاه گیرنده دیجیتال را در نزدیکی پنجره و نقطه ای با ارتفاع بالا قرار دهید.

حتی الامکان طول کابل آنتن را به حداقل برسانید . برای گیرنده های مخصوص کامپیوتر و لپ تاپ.

آنتن های دو شاخه از قدرت گیرندگی بسیار بالاتری نسبت به آنتن های تک شاخه و مدل های دیگر دارد.

در صورتیکه تعداد شبکه های دریافت شده بسیار کم هستند یا به صورت پیکسل نمایش داده می شوند بدین معنا است که سیگنال قابل دریافت بسیار

ضعیف بوده و باید جهت و موقعیت آنتن را تغییر دهید و مجدد اقدام به جستجوی شبکه ها کنید.