پخش زنده شبکه های تلویزیونی بر روی موبایل بدون نیاز به اینترنتبا عرضه تکنولوژی تلویزیون دیجیتال در سراسر کشور، دیگر کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که از تلویزیون های قدیمی آنالوگ استفاده کنند و این تغییر و تحولات به اندازه ای بوده است که دستگاه های گیرنده دیجیتال به قطعات بسیار کوچکی برای انواع موبایل و تبلت ها نیز طرحی و تولید شده اند تا کاربران بتوانند در هر زمان و مکانی برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را به صورت زنده دنبال کنند.

تکنولوژی دیجیتال تصاویر شفاف و با کیفیتی را ارائه داده که لذت استفاده از این تکنولوژی را دو چندان کرده است. برای بهره برداری از این تکنولوژی در گوشی های هوشمند نیز باید از یک گیرنده موبایل قدرتمند استفاده کنیم.

تصور کنید بتوانید شبکه های تلویزیونی را با کیفیت HD در موبایل یا تبلت هوشمند خود مشاهده کنید. استفاده از تلویزیون همراه همیشه یکی از نیازهای اساسی بوده چه بهتر که این قابلیت بدون نیاز به پرداخت هزینه نمایش باشد.

گیرنده های دیجیتال موبایلی بسته به مدل هایشان بر روی انواع سیستم عامل های اندروید و ios قابل نصب و راه اندازی هستند و شبکه های تلویزیونی قابل دریافت در محدوده سیگنال دهی را به صورت زنده بر روی دستگاه هوشمند پخش می کنند. گیرنده های دیجیتال در دو نوع گیرنده دیجیتال پرتابل و گیرنده دیجیتال بی سیم یا wireless می باشند.

گیرنده های دیجیتال موبایل پورتابل از طریق اتصال به پورت میکرو یو اس بی Micro USB کار می کنند و گیرنده های دیجیتال وایرلس بدون هیچ اتصال فیزیکی به گوشی موبایل از طریق تکنولوژی وای فای wifi به گوشی شما متصل می شوند.

گیرنده های دیجیتال پورتابل به این دلیل که از پورت micro usb یا همان otg به گوشی موبایل متصل می شوند بر روی تبلت و گوشی های اندرویدی دارای درگاه OTG قابل اجرا می باشند زیرا گوشی های آیفون از پورت otg پشتیبانی نمی کنند.

از ویژگی های خاص گیرنده های دیجیتال بی سیم می توان به سازگاری با انواع گوشی ها با انواع سیستم عامل های اندروید و ios اشاره کرد و محدودیت اتصال به پورت otg را ندارند.